OneDrive Web Sürümü Yakında Copilot Desteği Alacak

Microsoft, Copilot üretken yapay zeka asistanının erişimini web üzerinde OneDrive kullanan kullanıcılar için genişletmeyi planlıyor. Bu hafta şirket, Microsoft 365 Yol Haritası sitesinde Copilot’un Mayıs ayında OneDrive web kullanıcılarına sunulmasının planlandığını açıkladı.

Microsoft 365 Yol Haritası sitesindeki listede şunlar belirtiliyor: “OneDrive Web’de bulunan OneDrive’daki Copilot, dosyaları açmanıza gerek kalmadan sorular sormanıza ve OneDrive’ınızdaki dosyalardan bilgi almanıza olanak tanır. Ayrıca bir veya daha fazla dosyayı da özetleyecektir. OneDrive’daki Copilot şu dosya türleri üzerinde çalışacaktır: DOC, DOCX, FLUID, LOOP, PPT, PPTX, XLSX, PDF, ODT, ODP, RTF, ASPX, RTF, TXT, HTM ve HTML.”

Yeni özellik, Microsoft 365 için Microsoft Copilot aboneliği gerektirecek. Ocak 2024’te şirket, Microsoft 365 için Copilot’un artık tüm işletmelerin genel kullanımına sunulduğunu açıklamıştı.

Microsoft, son birkaç aydır OneDrive bulut depolama hizmetlerine çok daha fazla önem veriyor. Şirket ilk olarak Ekim 2023’te yeni bir kullanıcı arayüzü ve bunları kullanıcıyla paylaşan kişilere göre bulut dosyalarını düzenleyen yeni bir Kişiler merkezi gibi özellikler içeren OneDrive 3.0 planlarını duyurdu. Bu yeni tasarım, hafta başında OneDrive’ın bireysel kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x