Kocaeli’de oğlunu öldürmekle suçlanan babanın yargılanması sürüyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde oğlunu boğazını sıkarak öldürmekle suçlanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

AA’nın haberine göre, 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanık Ş.Ş. ve avukatı Hakan Akkaya hazır bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından maktul Yunus Ş’ye ait cep telefonu ve simkart inceleme raporu mahkemeye gönderildi.

Ailesiyle mesajlaşmada maktulün, uyuşturucu bağımlısı olmadığını, yere yatırılıp, göğsüne bastırılması nedeniyle darp raporu aldığını ve suç duyusunda bulunacağını yazdığı belirlendi.

Yazışmanın sorulması üzerine Ş.Ş, olaydan bir gün önce Yunus’u terminalden aldıklarını ve karakola gittiklerini belirterek, sonrasında Yunus’un kaçtığını kaydetti.

Bu sırada kolundan tutup Yunus’u yakaladıklarını ifade eden Ş.Ş, yanında diğer oğlunun da bulunduğunu dile getirdi.

Ş.Ş, Yunus’u zapt edebilmek için aralarında arbede çıktığını aktararak, telefon incelemesinde geçen konuşmanın buna ilişkin olduğunu kaydetti.

Sanık avukatı Akkaya da ifadelerde geçen Yunus’un annesinin boğazına bıçak dayamasına ilişkin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne temmuz ayında ihbar yapıldığını öğrendiklerini ifade ederek, bunun araştırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık avukatının beyanı gözetilerek maktulün kardeşi tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar yapılıp, yapılmadığına ilişkin kayıtların istenmesine, tutuksuz sanığın bu durumunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 14 Kasım 2022’de Ayazma Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi’nde bir sitede Ş.Ş. ile oğlu Yunus Ş. (23) arasında tartışma çıkmış, kavgaya dönüşen olayda Ş.Ş’nin boğazını sıkması nedeniyle nefessiz kalan Yunus Ş, baygın halde hastaneye sevk edilmişti.

Yunus Ş, tedavi altına alındığı Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan baba Ş.Ş. tutuklanmıştı. Ş.Ş, 1 Kasım 2023’te görülen duruşmada adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x