Danıştay hakkında Yargıtay’a suç duyurusu

Avukat Burak Bekiroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda TAY-DER (Fetulahçı Terör Örgütüyle Sivil Mücadele Platformu )’in Danıştay 5. Dairesi’nin FETÖ’den ihraç edilen 450 yargı mensubu hakkında göreve iade kararı hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Bekiroğlu açıklamasında şunlara yer verdi;

“Danıştay 5.Daire üyeleri hakkında, Fetulahçı Terör Örgütüyle Sivil Mücadele Platformu (TAY-DER) tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına 5237 SK ve 3713 SK’ya dayanarak suç duyurusunda bulunma kararı alınmıştır. Platformun avukatları ilgili başvuruyu yapmak üzere gerekli çalışmaları an itibariyle başlatmıştır. Suç duyurusu yarın yapılacaktır.”

ERDOĞAN DA RAHATSIZLIĞINI DİLE GETİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihraç edilen FETÖ’cü hakim ve savcıların Danıştay tarafından görevlerine iade edilmeleriyle ilgili, “Danıştay’ın aldığı bu karara da sessiz kalmamız mümkün değil. Bu tür kararlar bizi ciddi manada rahatsız ediyor. Biz de bu işin üzerine üzerine gidiyoruz, gideceğiz, takipçisi olacağız” dedi.

NE OLMUŞTU?

Danıştay 5. Dairesi, FETÖ’den ihraç edilen 450 yargı mensubu hakkında göreve iade kararı verdi.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında FETÖ üyesi olduğu iddia edilen yargı mensupları HSK tarafından görevden alınmıştı. İhraç edilen yargı mensupları kararın iptali için Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 5. Dairesi ise meslekten ihraç edilen 450 ismin mesleğe dönmelerine karar verdi. Karara gerekçe olarak ise belge ve bilgilerin irtibat ve iltisak için yeterli olmadığını gösterdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x