Tarih de Verdi! Bitcoin Analisti: Bu Diplere Düşeceğiz!

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Altcoin Sherpa ve Cantering Clark, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı için kritik seviyeleri açıkladı! Bitcoin fiyatı bu dip seviyeleri görebilir! İşte detaylar…

Analistler Bitcoin için dip seviye tahminlerinde bulundu

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Altcoin Sherpa, YouTube üzerinden 10 bini aşkın takipçisine aktardığı verilerde lider kripto para biriminin dip seviyeleri henüz görmediğini aktardı. Analist yaptığı analiz oturumunda BTC’nin 15 bin dolar seviyelerine kadar gerilemeden önce 2023’ün önümüzdeki dönemlerinde 30 bin dolar seviyelerine kadar çıkabileceğini belirtti.

“Bitcoin fiyatının muhtemelen 20 bin dolar, 15 bin dolar ve tekrar 17 bin dolarlık seviyede daha düşük işlemler göreceğini düşünüyorum. Genel görüşüm bu yönde.
Dip seviyelerin oluşmasının uzun zaman aldığına inanıyorum. Bildiğiniz gibi bir varlığın 30 bin, 31 bin, 35 bin dolar seviyesine yükseldiğini görmek beni şaşırtmaz. BTC’nin nerede duracağı hakkında bir fikrim yok. Sonra tekrar BTC düşüşüyle işlemlere başlarız, belki bir çift dip görürüz.”

Analist, makro veriler doğrultusunda lider kripto para birimi Bitcoin’in ralli öncesi biraz geri düşebileceğini de aktarıyor. Analistin sözleri şu şekilde:

“Makro genel olarak iyiye gidiyorsa ve enflasyon düşüyorsa, Fed yumuşak inişe hazır olabilir. Yumuşak iniş görüyorsak, dip seviyelerde çok ilerleyeceğimizi düşünmüyorum. Belki sadece biraz dip seviyeleri görebiliriz. Sonrasında ise yükseliş yapısı hazırlanabilir. O noktada daha yüksek tepeler, daha yüksek seviyeler görebiliriz ve her şey çok güzel olur.”

Popüler analist: “Boğa tuzağı olabilir!”

Bir diğer kripto para analisti Cantering Clark ise popüler ödeme coin’i XRP ve lider kripto BTC hakkında yorumlarını aktardı. 162 bin Twitter takipçisine aktardığı verilerde analist, uzun süredir süren XRP – SEC davasının kazanılmasıyla beraber XRP’nin muhteşem bir yükseliş ile karşı karşıya kalabileceğini aktarıyor.

“Çılgın olan şu ki, eğer XRP davayı kazanırsa muhtemelen iyi bir ralli yapacaktır, ancak o zamanlar çok daha büyük getiriler sağlayan birden fazla altcoin döngünüz bulunacak. Bununla birlikte fırsat maliyeti yüksektir.”

Daha önce Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere anlık olarak XRP, 0.36 dolardan işlem görüyor.

Bir diğer yandan Analist Clarke, BTC’nin 2023 yılında ralli yaşarken XRP’nin bu rallinin dışında kalarak sabit fiyatla devam ettiğini de aktararak, “XRP temelde yıl boyunca yatay hareket sergiliyor. BTC bile ondan daha iyi performans gösteriyor.” sözlerinde bulundu.

Bununla beraber Cantering Clark, BTC yatırımcılarına mevcut likidite sıkıntısı ve ABD’de yaşanan büyük banka krizleri nedeniyle, gerçekleşen son rallinin 25 bin dolar seviyesinin üzerinde bir boğa tuzağı olduğunu aktararak uyarılarda bulundu.

“Dürüst olmak gerekirse, BTC yükselirken bir dakikalığına bile iyi hissettiren bir umudum yok. Hazine ve SPX likiditesi en üst seviyede değil. Büyük bankaların kriz yaşamasıyla, bu piyasa bir civatasını kaybetmiş karmaşık bir makine gibi görünüyor.
Bitcoin 25 bin dolarlık yüksek hacimli bir tuzak gibi görünüyor. Yapıcı fiyat hareketleri yapmadığımız ve 25 bin doların üzerine çıkmadığımız sürece bunu savunacağım ve short taraftarı olacağım.”

Son bir haftalık süreçte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 14’ün üzerinde değer kazandı ve anlık olarak 24.879 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir