Odatv kirli ilişkileri ortaya çıkarttı… Tuncay Özkan cephesini korku sardı… SBK’yı aklama operasyonlarını açıklıyoruz: KRT fena yakalandı… Besleme gazeteciler buna ne diyecek

Bugüne kadar Sezgin Baran Korkmaz hakkında çok sayıda iddia ortaya atıldı. Bu iddialar gazeteler, internet haber siteleri ve sosyal medyada geniş yer buldu. Kamuoyunu uzun bir süre meşgul eden bu iddiaların hiçbiri, FETÖ ile ticaret yapan Tuncay Özkan’ın sahibi olduğu belirtilen KRT’de yer almadı.

Ancak ne hikmetse Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı ve şirketi tarafından iddiaların yalanlanmasına yönelik yapılan tüm açıklamalara; Sezgin Baran Korkmaz gibi Karslı olan ve Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan tarafından KRT’nin başına geçirilen Adnan Bulut’un eliyle KRT’de yayınlandı.

Aynı zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, para alan gazetecilerin kim olduklarını bildiğini iddia ederek, “Köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” demiş, ancak bildiğini iddia ettiği hiçbir ismi açıklamamıştı. Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine başlayan tartışma büyüyerek sürüyor. Odatv ise kamuoyunda olağan şüpheli olarak gösterilen isimlere söz hakkı verdi.

KILIÇDAROĞLU HALA İDDİASINI İSPATLAYAMADI

Odatv’nin konunun üzerine gittiğini gören Kılıçdaroğlu, kendi adamlarının kirli ilişkilerinin bir bir ortaya çıkarıldığını görünce; satın alamadığı Odatv’ye iftira atmaya kalkışarak, “para kaynakları nereden sorun” dedi.

Kılıçdaroğlu’na “Odatv’yi satın alamayan Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı… Hodri meydan soru sormayı bırak belge açıkla… FETÖ – AKP maliyecilerinden sonra sen de hesap uzmanı olarak gel incele” haberimizle çağrı yaptık. Ancak, iddiası iftiradan ibaret olan Kemal Kılıçdaroğlu, tek bir belge bile açıklayamadı.

Attığı ilk iftira elinde patlayan Kılıçdaroğlu, bu sefer de beslemesi Tuncay Özkan’ın gizli sahibi olduğu KRT üzerinden Odatv’ye iftira atılması için düğmeye bastı. Ancak, Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın adamı Adnan Bulut, umduğunu bulumadı.

SBK İLE KİRLİ İLİŞKİLER DEŞİFRE OLDU

Kılıçdaroğlu’nun tetikçisi çete başı Tuncay Özkan’ın adamı, KRT’nin müdürü Adnan Bulut’un, kendisi gibi Karslı olan ve haksız kazançla elde edilen “mal varlığı değerini aklama” suçundan tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile kirli ilişkisini Odatv ifşa etti.

İlgili haber için tıklayınız: SBK’lı kirli ağı deşifre ediyoruz: Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın tetikçi ordusu… Hangi gazeteciler listede

HABER YOK AMA YALANLAMASI VAR

Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki korkunç denebilecek hiçbir iddiaya yer vermeyen KRT’de, SBK Holding’de işleri yürüten Görkem Gökçe’nin haberlerine sıklıkla rastlamak mümkün.

Bu haberlerden bazıları, SBK Holdin’gin açıklamalarına yer verirken bazıları ise Sezgin Baran Korkmaz’ın açıklamalarına yer veriyor.

Bu örneklerden bir tanesi, sosyal medyada hakkında ciddi suçlamalar ortaya atılan SBK Holding’in, bu iddiaları yalandığı bir haber yer alıyor. İddiaların yer almadığı bu haberde, KRT, holdingin açıklamasına geniş yer veriyor.

Bu örnekte ise sosyal medyada yayılan, Sezgin Baran Korkmaz ile teması bulunan kişilerin bir ‘listesi’ ile ilgili yalanlama açıklaması yer alıyor. Ancak iddianın ne olduğuna dair bir bilgi bu haberde de yer almıyor.

Başka bir örnek ise; Sezgin Baran Korkmaz’ın, bazı yargı ve emniyet mensuplarını maaşa bağladığı yönündeki bir iddiayı yalanlama haberi yer alıyor.

İlgili haber için tıklayınız: Sezgin Baran Korkmaz Yargıtay üyesiyle ne konuştu

Başka bir haberde ise, duayen gazeteci Uğur Dündar’ın; Sezgin Baran Korkmaz’ın ABD savcılarıyla görüşmeler yaptığı, Türkiye’deki önemli irtibatları ve faaliyetleri ile ilgili bilgileri açıklamaya hazır olduğunu ve bu bilgilerin paylaşılması durumunda ABD’ye iade edilmemesi konusunda pazarlık yürüttüğünü yazmıştı. KRT ise Sezgin Baran Korkmaz’ın bu iddialara ilişkin yaptığı geniş açıklamaya yer veriyor.

Bu örnekte ise Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Murat Volkan Dülger, Odatv’nin; Sezgin Baran Korkmaz ile Muhammet Yakut ilişkisini ifşa ettiği haberi yalanladığı açıklamasına yer veriliyor.

Odatv’nin, Sezgin Baran Korkmaz ile Muhammed Yakut’un ilişkisini ortaya çıkardı haberi okumak için tıklayınız: Muhammed Yakut sırları… Sezgin Baran Korkmaz devrede… CIA bu işin neresinde

Bir diğer örnek ise Korkusuz yazası Can Ataklı’nın, Sezgin Baran Korkmaz’ın serbest bırakıldığına dair iddiaya, avukat Murat Volkan Dülger’in açıklamasına yer verdiği görülüyor. Aynı KRT, Can Ataklı’nın iddiasına ise yer vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x