Bu 10 Yapay Zeka Coin Büyük Oynadı: 30x Yapan Bile Var!

Metin tabanlı yapay zeka platformu ChatGPT’nin artan popülaritesi ile yapay zekaya (AI) yeniden ilgi duyulması, temel teknolojiyle ilgili yapay zeka coin ve projelerinin başarısını ateşledi. Bu projeler, Ocak ayından bu yana önemli yatırım getirileri (ROI) kaydediyor.

En büyük yatırım getirisi elde eden 10 yapay zeka coin

CryptoRank tarafından paylaşılan son verilere göre CryptoGPT (GPT), token satışından bu yana 17,78x yatırım getirisi kaydetti. ATH seviyesinde elde ettiği 29,37x’lik kazanımla yapay zeka coin piyasasına liderlik ediyor.

CryptoGPT’nin ardından, SingularityNET tarafından başlatılan ve 6,53x’lik getirisi ve 10,16x’lik ATH zirvesi kaydeden Rejuve.AI (RJV) ve SingularityNET (AGIX) yer alıyor. CryptoGPT, Rejuve.AI ve SingularityNET, Mart ayı boyunca yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran en popüler AI coin’lerdi.

İlk 10 listesine ulaşan diğer yapay zeka coin projeleri

Başka bir yerde, dördüncü sıradaki Fetch.ai (FET) daha önce, yatırımcılarının %96’sının Mart başındaki fiyatından kar elde etmesiyle dikkatleri üzerine çekti. FET, aylar boyunca ‘izlenecek en iyi yapay zeka kriptoları’ listesine girdi. Mart ayında, verilerin gösterdiği gibi, mevcut yatırım getirisini 4,91x artırırken, ATH seviyesine kazancı 13,32x oldu.

Listedeki diğer yapay zeka projeleri arasında mevcut yatırım getirisi 4,13x olan Parsiq (PRQ), 4,05x ile PodFast (FAST), 3,7x ile SingularityDAO (SDAO), 1,86x ile DOTMOOVS (MOOV), 1,42x ile NeoCortexAI (CORAI) ve 1.08x ile Sidus Heroes (SIDUS) yer alıyor.

SingularityNET ve Fetch.ai’nin başarısı

Platformun Cardano (ADA) staking portalının duyurulan beta lansmanı ve Rejuve girişimi sayesinde SingularityNET, Tesla CEO’su Elon Musk’ın içinde olduğu söylentisiyle yükselen kripto topluluğunun odak noktasında kaldı. Musk, AI araştırmacılarıyla iletişime geçti ve “Singularity”den bahseden bir görsel paylaştı.

Kriptokoin.com olarak Musk’ın neler söylediğine ve AGIX token’in fiyat hareketlerine bu yazıda yer verdik.

Aynı zamanda, Fetch.ai kısa süre önce şirketin 2023’ün sonuna kadar ulaşmayı hedeflediği kritik dönüm noktalarından bazılarını özetleyen bir yol haritası yayınladı.

Yapay zeka teknolojisi ve Blockchain nasıl bir arada çalışıyor?

Yapay zeka ve Blockchain, farklı amaçlar için kullanılan teknolojiler, ancak birlikte de çalışabiliyorlar. AI, bilgisayarların öğrenmesine ve karar vermelerine yardımcı olan bir teknoloji. Blockchain ise bir dağıtık defter, yani ledger teknolojisini içeriyor. Burada verilerin güvenli bir şekilde saklanmasına ve paylaşılmasına olanak tanıyor.

Blockchain, yapay zeka uygulamaları için bir veri kaynağı olarak kullanılabilir. Blockchain üzerindeki veriler, diğer veri kaynaklarına göre daha güvenli ve doğru olma eğilimindedir. Bu nedenle, yapay zeka algoritmaları, Blockchain’deki verileri kullanarak daha doğru sonuçlar üretebilirler.

Son olarak, yapay zeka ve Blockchain birlikte kullanılarak, özellikle tıbbi veriler gibi hassas verilerin güvenli bir şekilde saklanması ve paylaşılması da sağlanabilir. Blockchain, verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlarken, yapay zeka algoritmaları da bu verileri analiz ederek daha iyi teşhis ve tedarik sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir