Barış Pehlivan: Aile Bakanlığı tecavüzün yaşandığı yerde ağırlanmış

Gazeteciler Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun yayımlanan ‘SS’ adlı kitabı, bir çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan iş insanı Sadullah Alagöz’ün çok sayıda devlet yetkilisiyle çekilen fotoğraflarını ortaya çıkardı. Alagöz’ün, 17 yaşındaki E.M.’yi korkutmak için devlet yetkilileriyle çekilen fotoğraflarını gösterdiği belirtildi.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesinde bugün yayımlanan ‘Aile Bakanlığı tecavüzün yaşandığı yerde ağırlanmış’ başlıklı köşe yazısında Aile Bakanı Yardımcısı İsmail Ergüneş’in tecavüzün yaşandığı pastanede Sadullah Alagöz’ü ziyaret ettiğini yazdı.

Aile Bakanı Yardımcısı İsmail Ergüneş ile Sadullah Alagöz oldukça yakın olduğunu belirten Pehlivan, “Duyuyoruz ki ‘SS’ kitabımızda yazdığımız tecavüz skandalını kapatmak için ciddi bir çaba sarf ediliyor. Çocuğa tecavüz soruşturması devam ederken şüpheliyle makamında görüşen Aile Bakanı Derya Yanık ve Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ise sessiz kalıyor” dedi.

Pehlivan’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“SS’yi okuyanlar bilir; mağdur çocuk E.M. “Sinpaş Altınoran” adlı sitenin içinde yer alan ve Alagöz’ün sahibi olduğu pastanede tecavüze uğradı.

İşte ne acıdır ki…

Aile Bakanı Yardımcısı İsmail Ergüneş de tecavüzün yaşandığı o pastanede Sadullah Alagöz’ü ziyaret etmişti. Sadullah Alagöz, 18 Ocak 2022’de gerçekleşen bu buluşmanın karesini yine sosyal medya hesaplarından şu mesajla paylaşmıştı:

“T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yrd. Sn. İsmail Ergüneş Beyefendi’yi Sinpaş Altınoran Özsüt şubemde misafir ettik. Gündemdeki konular başta olmak üzere projelerimizi ve diğer iş kollarımızı istişare etme fırsatı bulduk. Bu hoş ziyareti için Sn. Bakanım İsmail Ergüneş Beyefendi’ye şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.”

Peki…

Sadullah Alagöz’ün çocuğa tecavüz etmekle suçlandığı yer olan pastanede ziyaret eden Bakan Yardımcısı Ergüneş’in sorumlu olduğu iki birim ne?

Yazayım:

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü!

Evet, devlette bizzat tecavüz mağduru çocukla ilgilenmesi gereken kurumlar. Yani, nereden tutsanız elinizde kalıyor.

Ve sahi…

Nedir bu Aile Bakanlığı’nın Sadullah Alagöz hayranlığı?

Mobilya tasarımcılığı ve kafe işletmeciliği yapan bir işadamı ile neden bu kadar ilgililer?” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir